Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Gaśnice - Poznań ich rodzaje oraz zastosowania.

Olgierd Wilk 2019-04-13 0 komentarzy
Gaśnice - Poznań ich rodzaje oraz zastosowania.

W każdym miejscu, w którym znajdują się ludzie, szczególnie w zakładach pracy, powinny zostać zapewnione takie warunki, które jednoznacznie dają poczucie bezpieczeństwa wszystkim znajdującym się wewnątrz osobom. Także prawo nakłada na osoby zarządzające wszelkiego rodzaju budynkami zachowanie zasad BHP i ppoż. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby takie właśnie warunki zapewnić. Przede wszystkim należy zamontować gaśnice i zapewnić do nich łatwy dostęp, aby w razie pożaru można było odpowiednio szybko zareagować i do przybycia służb samodzielnie starać się ugasić ogień, jeśli sytuacja na to pozwala. 

Warto pamiętać, że gaśnic dostępne są różne rodzaje, dlatego trzeba wybrać taką, która w danych warunkach sprawdzi się najlepiej. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa rodzaje gaśnic:

  • proszkowe, które przeznaczone są do gaszenia pożarów z grup A, B, C oraz urządzeń elektrycznych do 1000V. W zależności od użytego w gaśnicy proszku możliwe będzie również gaszenie pożaru elektroniki o wiele wyższym napięciu,
  • pianowe, które służą do gaszenia pożarów z grupy A i B. Ponieważ strumień, którym piana jest wydobywana z gaśnicy, może przewodzić prąd, nie można nią gasić pożarów wywołanych przez prąd.

W zależności od zagrożenia trzeba więc wybrać taką gaśnicę, która najlepiej sprawdzi się w danym miejscu i zagwarantuje natychmiastowe działanie. 

Teraz gaśnice ppoż w Opolu można zakupić dzięki ofercie jednej z hurtowni ze sprzętem BHP. Na stronie bezpiecznypracownik.com można zapoznać się z pełnym katalogiem produktów, które związane są nie tylko z ochroną ppoż, ale też innymi akcesoriami zapewniającymi bezpieczeństwo zarówno w miejscu pracy, jak i wielu miejscach publicznych. 

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...