Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Pyszna kawa Speciality

Kalina Błaszczyk 2018-12-29 0 komentarzy
Wpis

Rodzinna warszawska palarnia kawy Hayb Coffee to miejsce szczególne, które powstało z miłości do aromatycznego czarnego naparu. Ta mała firma zajmuje się wypalaniem starannie wyselekcjonowanych ziaren sprowadzanych z niedużych plantacji, oferując szeroki wybór najlepszych jakościowo produktów. W asortymencie znajdują się też proste zestawy do parzenia - z kawiarką lub Aeropressem - a także profesjonalne ekspresy i szkolenia baristyczne. 

Na szczególną uwagę zasługuje kawa speciality. To produkt z gatunku premium, który cieszy się uznaniem najbardziej wymagających klientów. Ziarna, które zyskały ten tytuł, musiały spełnić surowe normy jakości. Pod tą nazwą kryje się kawa, która podczas specjalistycznej oceny otrzymała od Q-graderów ponad 80 na 100 możliwych punktów. Podczas przyznawania ocen brane są pod uwagę  zielone, jak i wypalone ziarna, ale przede wszystkim liczy się smak i aromat zaparzonego naparu. Nad promocją tego segmentu czuwa Speciality Coffee Assosiation of Europe.

W sklepie można nabyć m.in. towar z  plantacji należącej do Bernana Ureny, który prowadzi malutką plantację na Kostaryce, produkując punktowaną wysoko kawę o niezwykłych walorach smakowych. Produkt transportowany jest  po zapakowaniu w próżniowe worki, co gwarantuje świeżość surowca jeszcze przed wrzutem do pieca w palarni. W tym złożonym naparze o niesamowitej strukturze klasyczne smaki przeplatają się z nutami soczystych owoców. Na szczególne okazje sprawdzi się z kolei Nikaragua La Escondida, która smakuje jak połączenie coca-coli, wina i czekoladek. Naturalna obróbka i rzadko spotykany szczep arabiki to połączenie, któremu nie sposób się oprzeć. 

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...