Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Rzeczoznawca majątkowy - konieczność przy sprzedaży domu

Kornel Wysocki 2018-11-03 0 komentarzy
Wpis

Zamówienie profesjonalnej wyceny kosztuje, lecz niesie za sobą realne korzyści i możliwość efektywniejszego zarobku. Każdy dobry rzeczoznawca majątkowy we Wrocławiu oferuje kompleksową pomoc i analizę nieruchomości. W przeciwieństwie do amatorów jest w stanie zapewnić:

  • doświadczenie w przeprowadzaniu wycen, które pomaga przewidzieć wiele istotnych kwestii i zachowania potencjalnych nabywców,
  • znajomość czynników wpływających na wartość nieruchomości i perspektywę jej dalszego rozwoju,
  • sprawne określenie ceny, która da szansę na efektywną i korzystną sprzedaż domu.

Specjaliści Nobilis zwracają uwagę na wiele różnych kwestii, między innymi lokalizację i standard okolicy. Jeśli mowa o domu jednorodzinnym przystosowanym dla rodzin, duże prawdopodobieństwo wskazuje na nabywców posiadających dzieci. W takiej sytuacji liczy się bliskość szkół, przedszkoli, przychodni. Zadaniem rzeczoznawcy jest wczucie się w oczekiwania potencjalnych grup docelowych i porównanie nieruchomości z innymi ofertami dostępnymi na bieżącym rynku. Trzeba także przyjrzeć się wykończeniu domu, sprawności instalacji. Czy nieruchomość od razu nadaje się do zamieszkania czy konieczny jest remont? Czasami wycena nieruchomości we Wrocławiu pozwala uświadomić sobie, że jeszcze przed wystawieniem domu na sprzedaż opłaca się włożyć pieniądze w nieznaczne poprawki jego wykończenia. Jeśli natomiast nieruchomość ma być sprzedana jak najprędzej, warto dobrze ustalić cenę i twardo stać przy negocjacjach. Rzeczoznawca doda tutaj pewności siebie i pozwoli przygotować się na konfrontacje z nabywcami.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...