Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Stelaż na tunel foliowy

Martyna Krawczyk 2019-07-06 0 komentarzy
Stelaż na tunel foliowy

Jednym z producentów oferujących produkty do wykonania stelaży ogrodowych jest firma Pałąkowo z województwa dolnośląskiego. Specjalizuje się w sprzedaży metalowych części do aranżacji przestrzeni w ogrodzie (między innymi tunele ogrodnicze, pergole, łuki czy pałąki). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu produkty wytwarzane są z najlepszych materiałów, które są dostępne na rynku, a zespół wykwalifikowanych pracowników służy poradą i wiedzą na każdym etapie dokonywania zakupu.

Podstawą konstrukcji jest stelaż na tunel foliowy. Powinien być wykonany z dobrej jakości rur, najlepiej z atestem. Takie materiały oferuje wiele krajowych firm, dzięki temu nie musisz martwić się o przesyłkę z Chin, czy niepewną jakość.

Najbardziej newralgiczną częścią konstrukcji, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest pałąk inspektowy (inaczej nazywany łukiem ogrodniczym). Jego wykonanie wymaga doświadczenia i precyzji, a także odpowiedniego sprzętu, by łuk wyginał się w odpowiedni sposób. W tym przypadku również możesz kupić gotowe rozwiązania.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie skonstruować tunel ogrodniczy, pamiętaj, aby wszystkie metalowe rury, pałąki odpowiednio zabezpieczyć przed niepożądanym działaniem korozji. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie farby antykorozyjnej.

Jednym z elementów do wykonania tunelu ogrodniczego jest folia, którą okrywa się stelaż. Powinna być nieco większa niż cała konstrukcja, tak aby można było jej część wykorzystać na zakładki.

Do wybudowania tunelu dla warzyw, owoców i krzewów wbrew pozorom nie potrzeba wielu materiałów. Ważne, żeby były dobrej jakości, dzięki temu konstrukcja, którą wybudujesz, będzie służyła przez lata.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...