Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

FIltr biologiczny - w jakich miejscach jest wykorzystywany?

Ida Wróblewska 2022-05-21 0 komentarzy
FIltr biologiczny - w jakich miejscach jest wykorzystywany?

Odory wdychane przez człowieka stanowią zagrożenie dla zdrowia, a ponadto mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. W ich składzie znajdują się między innymi merkaptany, siarkowodory oraz inne substancje, których należy unikać. Niekiedy źródłem nieprzyjemnych zapachów są przydomowe szamba oraz kanalizacje zbierające wodę z zanieczyszczeniami, takimi jak zwierzęce odchody, które z biegiem czasu zaczynają gnić. Dobra wiadomość jest taka, że podobnym sytuacjom można zapobiec. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest zakup produktu, jakim jest filtr biologiczny.

Bazuje on na substancjach adsorbujących, takich jak impregnowany węgiel aktywny, niezbędny do usuwania związków siarki powstałych na skutek procesów fermentacyjnych, przykładowo w oczyszczalniach ścieków. Przyspiesza także wietrzenie reaktorów i zbiorników z nieczystościami, dlatego sprawdza się na prywatnych posesjach. Filtry dostępne na rynku różnią się od siebie wkładami, wielkością oraz ceną.

Firmą mającą je w swojej ofercie jest bioArcus. Artykuły te powstały z myślą o neutralizacji nieprzyjemnych i uciążliwych odorów o wysokim stężeniu szkodliwych substancji. Odznaczają się skutecznością działania oraz długim okresem użytkowania, dzięki czemu ich posiadacze nie są narażeni na częste wydatki. Każdy filtr dostępny w katalogu ma niezbędne certyfikaty będące potwierdzeniem ich jakości. Zapewniają one optymalne warunki pracy i są do nabycia w niewygórowanych cenach. Przedsiębiorstwo oferuje także zamgławiacze, preparaty do dezynfekcji oraz bariery żelowe.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...