Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Jak wygląda szkolenie oraz recertyfikacja KPP?

Magdalena Kalinowska 2023-12-20 0 komentarzy
Jak wygląda szkolenie oraz recertyfikacja KPP?

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Dzięki zdobytym na szkoleniu informacjom uczestnicy będą wiedzieć, jak zachować się podczas wypadku i pomóc służbom medycznym. Jak wygląda kurs KPP?

Program zajęć jest uregulowany prawnie. Na zakończenie słuchacze przystępują do egzaminu przed komisją. Jeśli go zdadzą, otrzymają tytuł ratownika. To najwyższy możliwy stopień przeszkolenia dla osób, które nie są zawodowo związane z ratownictwem i służbą zdrowia.

Szkolenie obejmuje zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne dotyczące między innymi bezpieczeństwa własnego i poszkodowanego, obsługi sprzętu ratowniczego, umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych, zasad defibrylacji z wykorzystaniem torby PSP R1 oraz unieruchamiania złamań i zwichnięć.

Warto zaznaczyć, że nadane uprawnienia są ważne przez okres trzech lat. Po tym czasie powinno się je odnowić. Recertyfikacja KPP trwa jeden dzień, podczas którego kursanci odświeżą wiedzę i od razu przystąpią do egzaminu. Test składa się z 30 pytań. Uczestnik musi uzyskać minimum 27 punktów, aby zdać. Poza tym wykonuje dwa zadania praktyczne, sprawdzające umiejętności z zakresu postępowania w przypadku różnych urazów, zatrzymania krążenia. Na stronie internetowej k9med.pl została przedstawiona oferta firmy, która organizuje szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz ich recertyfikację.

Warto skorzystać z usług sprawdzonego centrum szkoleniowego, które cieszy się dobrą opinią oraz zaufaniem klientów.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...