Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat w Poznaniu o specjalizacji z prawa cywilnego?

Magdalena Kalinowska 2022-08-29 0 komentarzy
Jakimi sprawami zajmuje się adwokat w Poznaniu o specjalizacji z prawa cywilnego?

Sytuacji, w których konieczne jest skorzystanie z usługi adwokata od prawa cywilnego, jest bardzo wiele. Ta rozbudowana gałąź prawa obejmuje bowiem szereg normalizacji dotyczących spraw majątkowych czy wzajemnych zobowiązań między osobami prawnymi i fizycznymi. Do cywilisty mogą się zgłaszać osoby, które chcą potwierdzić nabycie spadku czy to drogą ustawową, czy też testamentową. Adwokat udzieli wsparcia także przy procesie działu spadku, zabezpieczania przedmiotu spadku oraz uzyskiwania zachowku.

Co istotne, prawo cywilne dotyczy też prawa umów, w tym umów najmu i dzierżawy nieruchomości, umów cywilnoprawnych, darowizny oraz o roboty budowlane. Odnosi się też do umów spółki cywilnej, sprzedaży i leasingowej, zatem klienci mający wątpliwości co do zapisów zamieszczanych w tego typu dokumentach również mogą zasięgnąć porady prawnika o specjalizacji z cywilistyki.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Marcina Radla zajmuje się obsługą prawną zarówno osób prywatnych, jak i przedstawicieli różnego rodzaju podmiotów gospodarczych właśnie w kwestiach związanych z regulacjami Kodeksu cywilnego. Mający swą siedzibę w Poznaniu adwokat udziela pomocy prawnej w postępowaniach sądowych i przedsądowych oraz egzekucyjnych. Występuje też w imieniu mocodawców w procesach, przygotowuje odwołania, apelacje, wnioski oraz pozwy.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...