Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Kiedy potrzebny jest rzeczoznawca majątkowy?

Olgierd Wilk 2022-07-13 0 komentarzy
Kiedy potrzebny jest rzeczoznawca majątkowy?

Oprócz wizyty poglądowej w wybranym domu lub mieszkaniu z osobą, która zweryfikuje stan instalacji, ścian oraz innych wykończeń, warto zlecić także operat szacunkowy. Tego rodzaju dokument pozwala na upewnienie się, czy cena za daną nieruchomość nie jest zawyżona w stosunku do jej stanu faktycznego. Nierzadko takie wyliczenie może ustrzec inwestora przed zbyt drogim zakupem. Zamówienie operatu, w porównaniu do osiąganych dzięki niemu korzyści, to naprawdę niewielki koszt. Dysponując takim poświadczeniem, potencjalny nabywca jest w stanie rozpocząć ze sprzedającym poważne negocjacje, oparte na rzetelnie opracowanych wyliczeniach i tym samym obniżyć cenę nabycia.

Wykonawcą operatu musi być certyfikowany rzeczoznawca majątkowy. Z jego usług może skorzystać zarówno kupujący, jak i osoba, która chce zbyć nieruchomość. W obu przypadkach dokument ten daje wiedzę o tym, jak szacunkowo kształtuje się cena domu, mieszkania lub działki, uwzględniając takie aspekty, jak lokalizacja, stan techniczny budynków, sprawność instalacji czy też dostęp do niezbędnej infrastruktury przemysłowej i bytowej. 

Nawiązanie współpracy z rzeczoznawcą jest polecane wszystkim inwestorom, którzy zajmują się zawodowo i prywatnie obrotem nieruchomościami. Dzięki wykonywanym przez niego świadczeniom i poradom można uniknąć wielu nietrafionych oraz generujących problemy w przyszłości zakupów, często nawet i poważnych strat finansowych. 

Usługi rzeczoznawcy są dostępne online. Na stronie freehold.pl przyjmowane są zlecenia wykonania operatu szacunkowego oraz innych wycen od osób prywatnych i klientów biznesowych. Realizator zaprasza do kontaktu mieszkańców z Warszawy i okolic, obsługuje też klientów z innych miast.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...