Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Korporały w Księgarni Świętego Jacka

Olgierd Wilk 2021-02-05 0 komentarzy
Korporały w Księgarni Świętego Jacka

Mowa o Księgarni Świętego Jacka, która działa zarówno stacjonarnie, jak i online i specjalizuje się w sprzedaży książek teologicznych, dewocjonaliów oraz elementów wyposażenia kościoła. W asortymencie sklepu znajduje się duży wybór wysokiej jakości artykułów stosowanych w obrzędach liturgicznych. Można tam zakupić zarówno całe komplety kielichowe, jak i ich pojedyncze elementy. W skład zestawów kielichowych wchodzą:

  • palka,
  • korporał,
  • puryfikaterz,
  • ręczniczek.

Produkty te zostały wykonane z dobrej jakości wytrzymałych materiałów i przeważnie posiadają haftowane zdobienia. Klienci mogą znaleźć w sklepie również elementy bielizny pozbawione zdobień, gładkie, w białym kolorze. 

Do artykułów niemal zupełnie pozbawionych ozdób należą białe korporały z niewielkim krzyżykiem pośrodku. Mają one postać bawełnianych chust w kształcie kwadratu, o wymiarach 42x42 cm. Te elementy bielizny kielichowej są używane do stawiania na nich kielichów z winem oraz pateny z Hostią. Po ich użyciu w trakcie liturgii należy je składać do środka, aby nie wypadły z nich pozostałości Hostii.

Korporał jest również stosowany przez kapłanów do wystawiania Najświętszego Sakramentu. Kładzie się go wówczas pod monstrancją, czyli okazałym naczyniem liturgicznym służącym do umieszczania w nim konsekrowanej Hostii. 

Korporały nawiązują do całunu, w jaki owinięto ciało Chrystusa po złożeniu w grobie. Są ważnym elementem obrzędów liturgicznych, dlatego warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka sztuk. W rekomendowanej księgarni ich cena jest bardzo korzystna.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...