Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Renowacja i odnawianie starych fotografii

Julianna Andrzejewska 2020-03-24 0 komentarzy
Renowacja i odnawianie starych fotografii

Wydawać by się mogło, że w sytuacji, gdy na zdjęciach widać pierwsze ślady niszczenia już nic nie można zrobić, a pamiątki rodzinne nieodwracalnie i na stałe przestaną istnieć. Im częściej i więcej sięga się do albumów rodzinnych, i im bardziej niesprzyjające warunki klimatyczne, tym szybciej fotografie zaczynają blaknąć, płowieć, rogi ulegają licznym zagnieceniom, nieraz pojawiają się niewielkie naderwania na brzegach zdjęć.

Rozwój nowych technologii daje wiele możliwości i narzędzi, dzięki którym możliwa stała się renowacja zdjęć. Zadania tego podejmują się specjalnie wykształceni specjaliści, którzy dokładają wszelkich starań, by ocalić zdjęcia od całkowitego zniszczenia. Renowacja starych zdjęć znajduje się w ofercie m.in. studia foto-sobieraj. Renowacja przeprowadzana jest ręcznie, w specjalnie przygotowanym programie graficznym. Specjaliści pracują do momentu, w którym uzyskają efekt najbardziej zbliżony do oryginału. Usługa renowacji obejmuje m.in.:

  • odnowienie,
  • reprodukcję,
  • poprawę kontrastów,
  • odświeżenie kolorów.

Klient zlecający odnowę swoich fotografii powinien pamiętać, że możliwa jest naprawa uszkodzeń mechanicznych, takich jak choćby naderwania czy pozaginane rogi, natomiast nie jest możliwa naprawa wad, jakie powstały w momencie wykonywania danego zdjęcia. Skorzystanie z usług studia daje gwarancję indywidualnego podejścia do każdego zlecenia przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, a także indywidualną wycenę dostosowaną do potrzeb danej fotografii oddanej do renowacji.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...