Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z lozakultura.pl

Szyby zespolone antywłamaniowe

Łucja Baranowska 2019-06-29 0 komentarzy
Szyby zespolone antywłamaniowe

Kradzieże i włamania są niestety dosyć częste w naszym kraju. Konieczne są zatem odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwią intruzowi dostanie się do środka budynku. Przed kradzieżą i wtargnięciem do pomieszczenia, obok alarmów i dobrej jakości zamków, chronią szyby antywłamaniowe.

Przedsiębiorstwo Glas-Tech oferuje wysokiej jakości szyby zespolone antywłamaniowe, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Wybierając okna lub przeszklone drzwi do swojego domu lub biura, warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, by dokonać właściwego wyboru. Szyby różnią się między sobą grubością, liczbą warstw, sposobem ich połączenie czy rodzajem zastosowanego szkła. Do produkcji szyb zespolonych stosuje się szkło:

  •  Zbrojone, w które wtopiona jest specjalna siatka zbrojeniowa. Metalowa wkładka powoduje, że szyba nie rozpada się na skutek pęknięcia.
  • Warstwowe. Dwa lub więcej arkuszy szkła połączonych jest  ze sobą specjalną folią lub żywicą.  Po uderzeniu szyba nie rozpada się na kawałki i nie rani osób znajdujących się w pobliżu.
  • Hartowane, które wyróżnia najwyższa odporność mechaniczna. Tego rodzaju szkło jest nawet siedem razy mocniejsze niż tradycyjna szyba. Dlatego często wykorzystywane jest jako zabezpieczenie przed włamywaczami.

Szkło antywłamaniowe powinno składać się  z jak największej liczby warstw. Grubsza szyba jest nie tylko trudniejsza do sforsowania przez złodzieja, ale może ochronić również przed np. strzałami z broni palnej czy uderzeniem ciężkim przedmiotem. Poszczególne szyby warstwowe posiadają oznaczenia klasy ochrony. Najniższa klasa to P1A, która raczej nie ochroni przed włamaniem lub uderzeniem. Dlatego warto postawić na produkty opatrzone wyższymi symbolami -  najwyższa klasa to P8B.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...